Page 1Created with Sketch.

Abu Dharr al-Ghifari School of Excellence

Abu Dharr al-Ghifari School of Excellence

$ 0
CAMPAIGN TARGET

Share the Opportunity

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

SORUNUMUZ

Ergenlik, bir gencin    yaşamındaki en zor dönemlerden biridir, beden ve zihin yetişkinliğe geçişle değişir. Bu, herhangi bir kişinin hayatında kritik bir aşamadır ve yaşam yolu seçimi, hangi temelin atılacağına bağlı olacaktır. Şimdi savaş bölgesinde babası olmadan büyüyen bir genci düşünün.

Maalesef, bu Suriye’deki birçok genç için bir gerçek. Hayatta kalma mücadelesi, hayatta yönlendiren bir baba olmadan mülteci kampları arasında sürekli dolaşmak, Suriye’deki genç erkekler arasında sürekli bir umutsuzluk hissine yol açtı. Bu onları, hırsızlık ve uyuşturucu kullanma gibi suçlara itedi. Birçoğu sokakta yemeksiz yaşıyor.

ÇÖZÜMÜMÜZ

İnsanların    birçoğu bu çocukları terk etti, bu da Suriye halkının geleceğini silmek demektir. Bu çocuklar Suriye halkının geleceyidir. Onlara geliştirmekleri için gerekli desteği sağlayabileceğimize inanıyoruz. Böylece onlar ailelerinin geçimini sağlayan toplumun üretken üyeleri haline gelebilirler. Amacımız, bu çocuklar için günde üç öğün, tam okul eğitimi programı ve profesyonel eğitim programı verilecekleri bir yatılı okul oluşturmak.    Bu aşağıdakileri içerecektir

Cemaatte günde 5 kez namaz kılmak
İslami çalışmalar
Spor
Topluluk hizmeti
Marangozluk, elektrik ve sıhhi tesisat gibi pratik becerileri öğrenmek.

Okul yurtlar, derslikler, ahşap atölyeleri, metal atölyeleri, oyun odası, spor salonu ve futbol sahasından oluşacaktır. Bu sorunlu erkeklere, topluluklarını ve ülkelerini yaşamak için daha iyi bir yer haline getirmek amacıyla yaşamdaki tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmak için akıl hocalığı etmek istiyoruz.

We are a front-line humanitarian organisation working in the midst of war-torn Syria since 2012.

© 2020  |  Iqra Charity  |  All rights reserved.

We are a front-line humanitarian organisation working in the midst of war-torn Syria since 2012.